در سوگ مردی از تبار پزشکان متعهد و عاشق

 

انالله و انا الیه راجعون
از اواسط دهه هفتاد با تبیین سیاست‌های جدید بنیاد در حوزه بهداشت و درمان ضرورت استفاده از توان تخصصی پزشکان در سطوح صف و ستاد جهت سیاست‌گذاری و ارائه خدمات پزشکی به ایثارگران به خصوص جانبازان احساس شد لکن با توجه به شرایط و سختی و اهمیت کار، کمتر پزشکی حاضر به پذیرش مسئولیت بود؛ گواه این ادعا پزشکانی در سراسر کشور بودند که بعد از ماهی یا سالی همکاری خود را قطع می‌کردند.
در این میان پزشکانی بودند که «نه از روی اجبار» بلکه با شوق و ایمان و عاشقانه در این راه قدم گذاشتند و در تمام این سال‌ها در کنار جامعه معزز ایثارگری بودند و در این راه از هیچ تلاشی دریغ نکردند.
امروز به سوگ مردی نشسته‌ایم که از تبار این پزشکان است.
دکتر محمد اسماعیل علی‌پور از پزشکانی بود که در سال 1374 به بنیاد پیوست و در مرکز بهداشت روانی مشغول بکار شد. بعد از چند سال به عنوان رئیس اداره درمان به بیمارستان روان‌پزشکی صدر انتقال یافت و در سال 1384 با راه‌اندازی مجدد مرکز بهداشت روانی به عنوان قائم مقام مرکز خدمت کرد و سرانجام از سال 1386 به‌عنوان مدیرکل پیشگیری و بهداشت روانی خدمات خود به ایثارگران بخصوص جانبازان مظلوم اعصاب و روان را ادامه داد.
این همکار عزیز که متخلق به بسیاری از اخلاق نیکو از جمله مهربانی، صبر، دلسوزی، حسن خلق و..... بود در عرصه کار مدیری دانا، توانا، خوش فکر و پر تجربه بود که تمام آنچه را داشت در خدمت به جامعه ایثارگری در طبق اخلاص گذاشت و سرانجام نیز پس از بیست و شش سال تلاش بی‌وقفه در عرصه سلامت ایثارگران سحرگاه امروز پنجشنبه 13 آبان ماه به دیدار معبودش شتافت.
اینجانب فقدان این عزیز بزرگوار را به همه بازماندگان به ویژه خانواده گرامی دکتر علی‌پور و نیز همکاران ارجمندم در مجموعه بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران تسلیت عرض می‌کنم و از خداوند متعال برای آن مرحوم مغفور رحمت و غفران الهی و علو درجات مسئلت می‌نمایم.

*دکتر عبدالرضا عباسپور؛ معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران

درگذشت دکتر علی‌پور، مدیرکل پیشگیری و بهداشت روانی بنیاد شهید و امور ایثارگران

خادم الشهدا دکتر محمد اسماعیل علی‌پور، مدیرکل پیشگیری و بهداشت روانی بنیاد شهید و امور ایثارگران روز پنجشنبه 13 آبان بر اثر بیماری درگذشت.

دکتر محمد اسماعیل علی‌پور از پزشکان متعهد، مجرب، متین و با اخلاق کشورمان پس از 25 سال خدمت صادقانه به خانواده معظم شهدا و ایثارگران به لقاءالله پیوست.
مرحوم دکتر علی‌پور پیش از این کارشناس درمان بیمارستان صدر و کارشناس درمان مرکز بهداشت روانی بنیاد بود و در سال‌های اخیر سمت مدیرکل پیشگیری و بهداشت روانی بنیاد شهید و امور ایثارگران را به عهده داشت.

 

پایان مهلت ثبت نام مسابقه " راز شادکامی ماندگار "

ضمن تشکر از شرکت گرم شما عزیزان و ایثارگران و خانواده محترم ایشان در مسابقه " راز شادکامی ماندگار " ، به اطلاع میرساند زمان شرکت در مسابقه به اتمام رسیده و پاسخنامه و اسامی برندگان و نحوه ارسال جوایز متعاقبا اعلام خواهد شد .

پاسخنامه و اسامی برندگان مسابقه " راز شادکامی ماندگار "

ضمن تشکر از حضور گرم شما عزیزان در مسابقه " راز شادکامی ماندگار " پاسخنامه و اسامی برندگان که به قید قرعه انتخاب شده اند به شرح ذیل می باشد .

پاسخ سوال1 د پاسخ سوال 11 الف
پاسخ سوال 2 د پاسخ سوال 12 ب
پاسخ سوال 3 د پاسخ سوال 13 د
پاسخ سوال 4 د پاسخ سوال 14 د
پاسخ سوال 5 ج پاسخ سوال 15 د
پاسخ سوال 6 ج پاسخ سوال 16 ج
پاسخ سوال 7 الف پاسخ سوال 17 د
پاسخ سوال 8 ج پاسخ سوال 18 الف
پاسخ سوال 9 ج پاسخ سوال 19 ب
پاسخ سوال 10 د    

 

اسامی برندگان :

1- سرکار خانم سکینه حسینلو همسر ایثارگر عباس علائی از استان آذربایجان غربی

2- سرکار خانم خاتون سهراب نژاد همسر جانباز مرادعلی عزیزی از استان ایلام

3- سرکار خانم سودابه قنبریان همسر جانباز زین العابدین ملک پور از استان چهارمحال و بختیاری

جوایز این عزیزان در اسرع وقت ارسال خواهد شد و در نهایت مجددا از تمام کسانی که در این مسابقه شرکت نمودند تشکر می شود .

سپاس و درود بیکران

اردوی خانوادگی ویژه جانبازان اعصاب و روان

اردوی خانوادگی ویژه جانبازان اعصاب و روان با همت اداره کل پیشگیری و بهداشت روانی و اداره کل ورزشی و اردویی بنیاد شهید و امور ایثارگران از تاریخ 6 الی 8 آذر ماه در رامسر برگزار می‌شود.

Register to read more...

You are here: خانه پژوهش اخبار آخرین اخبار