22 راهکار تا کرونا نگیریم !

ویروس کرونا وارد کشور شده و در چشم برهم زدن عده زیادی را مبتلا خواهد کرد ، ولی خونسردی خود را حفظ کنید ! طبق آمار سازمان بهداشت جهانی کمتر از 2% از مبتلایان به کرونا جان خود را از دست می دهند. این درحالی است که متوسط مرگ و میر آنفولانزا در دنیا حدود 3% است ! حالا چکار کنیم کرونا نگیریم ؟

بهترین راه برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا جلوگیری از قرار گرفتن در معرض بیماران آلوده است ولی موارد زیر را برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا توصیه شده است:

Register to read more...

10 نکته کلیدی برای سلامت مردان

 به مناسبت هفته ملی سلامت مردان 10 نکته کلیدی برای حفظ سلامتی و تندرستی مردان توصیه کرد.
 
به گزارش دانشگاه علوم پزشکی تهران، ششم اسفند ماه هر سال به عنوان روز ملی سلامت مردان انتخاب شده است. روز ملی سلامت مردان از سال 1385 توسط انجمن اورولوژی ایران پیشنهاد و از سال 1389 با پیشنهاد وزارت بهداشت به هفته سلامت مردان تبدیل شد.

Register to read more...

۱۰ راهی که باعث می شود به مهارت خودکنترلی دست پیدا کنید

از بیدار نماندن تا دیر وقت در شب برای چک کردن ایمیل ها تا نخوردن مقدار زیادی کربوهیدارت خود کنترلی اتفاقی است که با تمرین هر روزه می توان به آن دست یافت. اگر چه ممکن است برخی از افراد به آن اعتقادی نداشته اما خودکنترلی مهارتی است که می توان به آن دست یافت و ان را توسعه داد. وجود این مهارت در انسانها باعث تمایز آنها از حیوانات است و این مهارتی است که با آگاهی و تمرین می توان به آن دست یافت. به جای واکنش سریع و ناخودآگاه به اتفاقات و موقعیت ها ما می توانیم که ابتدا راجع به آن فکر کرده و سپس واکنشی منطقی داشته باشیم. خود کنترلی مهارتی آموختنی است و با تمرین و توجه به مواردی که در زیر ارائه می شود ما می توانیم برنامۀ فعالیت های روزمرۀ خود را مثل زمان رفتن به رخت خواب، خاموش کردن کامپیوتر و گفتن نه به برخی درخواست های غیر منطقی، تنظیم کنیم.

Register to read more...

پیشگیری از 4 خطر جدی سلامت مردان

بسياري از خطرات بهداشتي کهسلامت مردانرا تهديد مي‌کند، قابل پيشگيري است. مردان قادرند با توجه به سلامت خود تنها با کمي تغيير در شيوه زندگي هم عمر طولاني‌تري داشته باشند و هم سالم‌تر زندگي کنند...

Register to read more...

مدیریت مالی و کیفیت روابط در خانواده ) قسمت دوم )

از طرفی نوع روابط شما به‌ویژه در زمینه‌ی زناشویی تأثیر زیادی بر شیوه و عملکردتان در مدیریت مالی خانواده دارد. پژوهشگران دریافته‌اند که ویژگی‌های زیر در ازدواج، امنیت مالی را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد:

  • ارتباطات نامؤثر و ضعیف
  • کنترل و سلطه‌جویی بر دیگری
  • نقش‌های تعریف نشده
  • بی‌احترامی
  • بی‌اعتمادی

Register to read more...

You are here: خانه پژوهش آموزش گروه هدف252